Humor z mistrzów!

Nawóz –

Nawóz do storczyków

wrz 07

Odpowiednie nawożenie naszych roślin ogrodowych to gwarancja ich zdrowia, dobrej kondycji i ładnego wyglądu. Jednak musimy pamiętać aby nawozić swoje rośliny umiejętnie i z głową. Mianowicie inny będzie nawóz do storczyków a inny do iglaków. To bardzo ważne i należy o tym pamiętać gdy będziemy kupować go w sklepie ogrodniczym.


Storczyki to delikatne ale łatwe w uprawie…

Storczyki to delikatne ale łatwe w uprawie kwiaty. Jednak warto je regularnie nawozić. Nawóz do storczyków zawiera niezbędne dla roślin składniki pokarmowe w postaci związków organicznych, potrzebne do ich prawidłowego rozwoju i wzrostu. Nawóz do kwiatów jest bardzo ważny, gdyż rośliny bardzo szybko wyczerpują niezbędne składniki i związki ze swojego podłoża. Dlatego powinniśmy go uzupełniać, zwłaszcza w procesie wzrostu. Nawóz do storczyków poza tym, że zawiera niezbędne składniki potrzebne do rozwoju roślin jakimi są: azot, fosfor oraz potas sprawia, że zwiększają się rozmiary tejże rośliny.

Nawóz do storczyków odpowiada również za wzrost…

Nawóz do storczyków odpowiada również za wzrost pędów, liści, syntezę chlorofilu, zapewnia właściwy rozwój korzeni, pąków i owoców, jest ważny dla zdrowia naszych roślin przez cały okres ich wzrostu. Musimy pamiętać, że przyroda nie jest w stanie zawsze dać naszym roślinom wszystkiego w odpowiednich ilościach. Dlatego my poprzez nawożenie powinniśmy je uzupełniać.

Przewidywana pogoda

Pogoda Lublin . Bez opadów, Wiart o sile 13 km/h, Stopień zachmurzenia całkowite zachmurzenie, Ilość stopni Celciusza 2 °C

Dane pochodzą z: własne

Pajacyk

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>